getin leasing

najszybszy sposób finansowania

Wybierz rodzaj sprzętu, który chcesz kupić

Ciągniki siodłowe leasing
samochodów ciężarowych
Ciągniki siodłowe leasing
maszyn i urządzeń

o firmie

Spółka GETIN Leasing S.A. została zawiązana w dniu 09 czerwca 1997 roku jako CARCADE Leasing S.A. z siedzibą w Warszawie, od początku swojej działalności prowadząc głównie działalność leasingową. W styczniu 2005 roku do grona akcjonariuszy Spółki dołączył GETIN Holding S.A. należący do Leszka Czarneckiego. W wyniku tej zmiany Spółka w lutym 2005 roku zmieniła nazwę na GETIN Leasing S.A.

W lutym 2009 roku akcje Spółki zostały nabyte przez GETIN Bank S.A. z siedzibą w Katowicach, który stał się głównym akcjonariuszem Spółki. Po połączeniu, w styczniu 2010 roku GETIN Banku z Noble Bankiem i powstaniu w wyniku połączeniu GETIN Noble Banku, obecnie głównym akcjonariuszem Spółki GETIN Leasing S.A. jest GETIN Noble Bank SA z siedzibą w Warszawie.

Po przejęciu spółki przez bank i zmianie strategii rynkowej Getin Leasing bardzo mocno zaznaczył swoją pozycję wśród innych firm leasingowych przesuwając się  w rankingach sprzedażowych, szczególnie w zakresie leasingu pojazdów osobowych z 18 na 10 pozycję spośród wszystkich operujących na rynku.Obecnie Getin Leasing jest najbardziej dynamicznie rozwijająca się spółką w tej kategorii. Realizacja celów  była oparta o strategiczne alianse z importerami takimi jak GM  (zarówno marka Opel jak i Chevrolet ) i Hyndai. W 2010 roku Getin Leasing jako pierwsza firma na rynku oferowała importerom i sieciom dealerskim finansowanie stocku w postaci  factoringu, kredyty inwestycyjne, bądź usługę prowadzenia rachunku z dostępem  za pomocą iPhona. 

Klienci salonów dealerskich współpracujących z Getin Leasing mają dostęp do finansowania zarówno w postaci leasingu jak i kredytu samochodowego. Oferowane produkty i procedury z powodzeniem konkurują na rynku z ofertą największych firm leasingowych. W 2010 roku Getin Leasing jako pierwsza firma leasingowa wprowadziła najdłuższy leasing na rynku  - wydłużając  maksymalny okres trwania umowy leasingowej do 84 m-cy. Leasing samochodów osobowych jest naszą domeną – przedsiębiorcy już od 1% wpłaty początkowej mogą wyleasingować samochód tylko na podstawie dokumentów rejestrowych.

Ostatnie dwa lata w życiu spółki to realizacja założonych celów strategicznych skoncentrowanych wokół nieustannego rozwijania działalności biznesowej oraz skutecznego wykorzystania synergii pomiędzy Getin Leasing a pionem klienta firmowego w Getin Noble Bank. Dzięki takiej strategii spółka w ciągu jednego roku przesunęła się z 24 pozycji w klasyfikacji ogólnej na 13 pozycję w roku 2010. Celem na rok 2011 jest wejście do pierwszej piątki firm leasingowych w Polsce. W perwszym półroczu 2011 Getin Leasing może pochwalić się największą dynamiką sprzedaży spośród największych firm leasingowych w Polsce.

wykres6mies1600

Źródło: Związek Polskiego Leasingu